kas teha näidisasula?

Marika

Re: kas teha näidisasula?

PostitusPostitas Marika » 07 Mär 2013, 10:52

Kahjuks küll Eestis erandlik, aga väga hea näide on Audru vallas. Üks väheseid uusarendusi, kus kogu vajalik taristu on välja ehitatud ja töökorras. Mida veel pole, on elamud. Siiski, üks näidis olevat tulemas. Samas usun ma, et juba lähiajal leidub sinna oma kodu rajamist kavandavaid peresid. Kuna tänu buumiajale on valikud väga suured, siis läheb hinda kvaliteet. Just seda pakub ootel olev eelnimetatud arendus. Seni täidab see ala ümbruskonna elanikele terviserajatise ülesannet.

Marika
22. nov 2012

Arvi

PostitusPostitas Arvi » 07 Mär 2013, 11:50

On tore, et juba hakkab selles "Eesti Näidisaula" kujundis mõte liikuma. Anul oli väga tähelepanuväärne osundus Rootist. marika, see mõte vajab talletamist. Olen arvamusel, et mõne aasta pärast on Audrus tore energiasäästlik asula valmis ja kõigile eeskujuks. Kas siin ei peaks mõtlema ka EKKÜ osale juba, et tähelepanu juhtida üleriiklikul tasandil? See paks olema ka reklaami eest ja siis hakkabki paikkond arenema. Mida arvate?

Arvi
26. nov 2012

Endel

PostitusPostitas Endel » 07 Mär 2013, 13:52

Vestlusuest Tartu vallavanema hr Soop Aivariga selgus, et Kõrveküla võiks olla üks võimalikest valikuvariantidest. Seal on vallavanema sõnul lähiajal plaanis korralikult valal poolt kõigile tänapäeva vajadustele vastav kinnisvara arendus koos vastava planeeringuga. Samuti suur huvi haljastuse terviklahenduse korralduseks asumis. Koostatud on projektid reoveest soojuse eraldamiseks avalike hoonete kütteks. Vald on valmis abiprojektides katma ka omapoolse finantsosaluse.

Endel
02. dets 2012

Olga

PostitusPostitas Olga » 12 Mär 2013, 14:18

Olete tõstatanud väga huvitava teema. Lugedes postitusi, on tekkinud järgmised mõtted:
• Kui luuakse Näidisasula, siis mida see annab teistele Eesti asulatele?
• Kas võetakse juba olemasolev asula ja tehakse see ümber või siis luuakse täiesti uus asula?
• Kas on mõtet luua uus amet, kui on olemas tegelikult juba kindel planeerimisprotsesse reguleeriv süsteem ja on erinevad asutused, ühingud, kust on võimalik abi ja toetust saada?
Ma arvan, et kui tõsta elukvaliteeti maal, siis peaks tegema konkreetsed sammud:
1. tuleks läbi mõelda, missugused tegevused ei tekita lisa kohustusi ja kulutusi tavakodanikele, samas aga nad märkvad, et on võimalik oma elukohta (ei ole ainult ühe inimese talu, vaid terve asula) paremaks teha;
2. sellistel tegevustel peab olema riigi toetus.
Need tegevused peaksid olema suunatud kõikidele asulatele Eestis, mitte ainult ühele valitule.
Samas ühe projekti raames, olen märkanud, et tavainimestel (eriti neil, kes elavad väikestes kohtades) puudub informatsioon nii planeerimis- ja ehitustegevuse kohta kui ka erinevate fondide ja ühingute kohta, kust on võimalik abi ja toetust saada. Sest üheks aspektiks elu parandamisel maal on see, et elanikud ise võtavad tervet asulat enda koduna ja on teadlikud erinevatest võimalustest.

Olga Beloglazova
24. jaan 2013

Endel

PostitusPostitas Endel » 29 Mär 2013, 12:26

Kuna väidetavalt on ametnikud ülekoormatud tööülesannetega, siis tutvusin täna maavalitsuste kodulehtedel oleva selle nädala infoga. Märkasin, et enamus ametnikke tõesti korraldab, planeerib, arendab, tutvustab, avab , osaleb, juhib-seega on hõivatud oma ametiülesannetest tulenevalt erinevate tööülesannetega.
Kahjuks ei kaasne nende tegevustega inimeste elukeskkonda parandavaid meetmeid või ma olen lugenud valesid sõnumeid.
Loodan et selle eelneva tegevuse käigus märkavad nad ka meie foorumis tõstatatud probleeme ning omapoolsetes kommentaarides on suunanäitajateks tõstatatud küsimuste lahendamisel.

Endel

PostitusPostitas Endel » 14 Sept 2013, 15:24

Olin 25.augustil Vabariigi Presidendi vastuvõtul Räpinas. Räpina Aianduskoolis oli nii palju uut ja huvitavat, et taolise arengutempo juures võb varsti Räpinast rääkida kui näidisasulast.

Aare

PostitusPostitas Aare » 09 Dets 2013, 15:27

Näidisasula küsimust on hakatu lahkama EKKÜ kodulehel http://www.iluskodu.ee/e_haljastus.php.
Siin saate teada, millega on tegemist ja kus toimub vastav analüüs.

aare

PostitusPostitas aare » 29 Jaan 2014, 09:59

Möödunud aastal tehti ettepanek hakata tegelema nii nimetatud näidisasulatega.
Kui ettepanek tehti, siis oli teema veel äärmiselt toores. Kuidas Eestis üldse läheneda sellele teemale, kas inimeste elukeskkonnast, energiasäästust või muudest sotsiaalsetest parameetritest lähtuvalt.

Praegu võib täie tõsidusega öelda, et esimesed väga pikad sammud on tehtud. On tehtud haljastuse tõhususteguri määramine/testimine:
Pärnumaal. Paikuse valla Seljametsa keskuse Puistuksi tee 5, 12, 14, Puistuksi pargis ja mänguväljakul.
Mai ja Papiniidu tänava vaheline elamukvartalis Pärnus.
Põlva Piiri tänava elamukvartalis.
Ida-Virumaal, Mäetaguse alevikus, Tamme tänava projektalal.
Kuna tegemist on erinevate kohtade testimisega, siis ka tulemused on väga erinevad.
Kõike seda saad lugeda põhjalikult meie kodulehelt – http://www.iluskodu.ee/e_haljastus.php

Järgmisteks sammudeks on juba testimiste alusel spetsialistide poolsete ettepanekute tegemine, mida ja kuidas kõike seda tulevikus kasutada, et lõpuks saamegi NÄIDISASULA.
Seda aga juba hiljem!

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist